حضور رییس جمهور در جشن استقلال کانون های وکلا - تاریخ خبر 95/12/18

روحانی در جشن شصت و چهارمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری:

دفاع جانانه از حق حاصل نمی‌شود مگر با امنیت کامل وکیل

 رییس جمهور گفت: اگر در جامعه ما امنیت قضایی به عنوان یکی از پایه‌های مهم امنیت اجتماعی است، باید توجه کرد که این ‌امنیت قضایی بدون وکیل لااقل برای ذهن عامه مردم به طور کامل محقق نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم شصت و چهارمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری گفت: خوشحالم در جمعی حاضر شده‌ام که خودم هم افتخار دارم که پروانه وکالت دارم.

رییس جمهور با بیان اینکه نام وکیل نام مقدس و از اسماء خداوند است، گفت: کلمه وکیل و وکالت یک معنای بسیار عام و گسترده‌تری دارد. همه مسئولان عالی‌رتبه نظام جمهوری اسلامی ایران به یک معنا وکیل مردم هستند چه به صورت رأی مستقیم و چه رأی غیر مستقیم. معنای آن این است که در نظام جمهوری اسلامی، یک پایه مهم مشروعیت؛ رأی مردم و آرای مردم است. به عبارت دیگر بدون رضایت عامه مردم حکومت حق، معنا و مفهومی نخواهد داشت.

او صاحب حکومت و کشور را ملت ایران دانست و گفت: همه مسئولان باید افتخارشان بر این باشد که به نمایندگی از مردم و به عنوان وکیل مردم خدماتی که طبق منشور حقوقی ملی یعنی قانون اساسی بر دوش دارند به درستی آن را اجرا و عمل کنند.

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وکیل دادگستری از حق موکل یا موکلان خود در دادگاه صالح دفاع می‌کند، ادامه داد: مسئله وکالت مهم‌تر و بالاتر از دفاع از فرد یا افراد خاص است. وکالت به معنای دفاع از حق مردم و جامعه است و همانطور که گفته شد حق باید هم اثبات شود تا تأثیرگذار باشد و هم باید از حق حراست شود.

 روحانی مسئولیت وکلا در دفاع و حراست از حق را بسیار سنگین توصیف کرد و گفت: اگر در جامعه ما امنیت قضایی به عنوان یکی از پایه‌های مهم امنیت اجتماعی است، باید توجه کرد که این ‌امنیت قضایی بدون وکیل لااقل برای ذهن عامه مردم به طور کامل محقق نمی‌شود.

رییس جمهور یادآور شد: در دادگاه صالح درست است که قاضی بر مبنای قانون قضاوت می کند و باید قضاوت او عادلانه باشد و همه مردم از هر جنسیت و قومیت و مذهب و افکار سیاسی دربرابر دادگاه و قانون حق مساوی داشته باشند، اما در عین حال اگر در یک دادگاهی بدون وکیل حکمی صادر شود ممکن است، در جامعه و اجتماع افرادی تردید کنند اما اگر وکیل حضور داشته باشد و در برابر قاضی از حق موکل خود دفاع کند و آنچه در دادگاه واقع شده را تنها در دادنامه نخوانیم بلکه از زیان وکیل هم بشنویم، قطعاً اعتماد مردم نسبت به حکم دادگاه بیشتر خواهد شد.

او تأکید کرد: آنچه که در جامعه مهم است علاوه بر مسئله امنیت قضایی، احساس امنیت قضایی است و این احساس امنیت قضایی گاهی تاثیرگذارتر از خود امنیت قضایی است. چراکه عکس‌العمل مردم براساس آن احساس شکل می‌گیرد. اگر امنیت قضایی برای ما مهم است و قضاوت مردم نیز برای مااهمیت دارد، پس حضور ونقش و بیان وکیل در دادگاه اهمیت دارد.

روحانی افزود: برای اینکه از حقوق یک ملت دفاع کنیم، راهش چیست؛ به جای دفاع از فرد و افراد باید از حقوق کل ملت ایران به عنوان رسالت بر دوش خود دفاع کنیم. آیا به غیر از وکلا و حقوق‌دانان با تجربه می‌توان در صحنه جهانی و مذاکرات تاثیرگذار از حقوق ملت به خوبی دفاع کرد.

او افزود: در دولت یازدهم از طریق کارشناسان ورزیده و دیپلمات‌ها و اقتصاددان‌ها توانستیم از حق ملت ایران دفاع کنیم. از مرحوم دکتر محمد مصدق یاد شد، نخست وزیر حقوق دانی که از حق ملت ایران در زمینه ملی شدن نفت ایران دفاع کرد. اتفاقاً در برجام یکی از حقوقی که به ملت بازگشت حق ملت در تولید و صادرات نفت بود.

او یادآور شد: نمی‌خواهم الان آمار و ارقام برجام را بگویم یک کلام می‌گویم این حق ملت ایران بود و حق را حقوقدان می‌تواند بازستاند. اگر بخواهیم در تمام حقوق اجتماعی ملت احساس آرامش کنند، نیاز به حقوقدانان برجسته و کارآزموده‌ای داریم که بتوانند از حق تک تک افراد در محاکم داخلی و خارجی به خوبی دفاع کنند. این امر مهمی برای امنیت اجتماعی و قضایی ما ضروری است. دفاع جانانه از حق حاصل نمی‌شود مگر اینکه وکلا خود دارای امنیت کامل باشند. وکیل باید بتواند طبق قانون و حقوقی که برای موکلش وجود دارد، بدون کوچکترین ترس و واهمه و کوچکترین تزلزلی در کلام و بیان هم‌وزن قاضی استقلال داشته باشد.

روحانی تأکید کرد: استقلال دستگاه قضا، استقلال دادگاه، استقلال قاضی حق مسلمی است. چطور امکان‌پذیر است که قاضی از قدرت حقوقی خودو از قدرت جایگاه خودش بتواند استفاده کند وکیل نتواند از قدرت حقوقی خودش و از قدرت جایگاه خودش استفاده کند که کانون وکلا باید هم تراز دستگاه قضا دارای استقلال باشد. این معناش این نیست که بر کار یک وکیل نظارت نشود. مگر نباید بر کار قاضی نظارت شود مگر ما قضاوت بی‌نظارت داریم.

او خاطرنشان کرد: اگر دیوان عالی کشور به عنوان نظارت عامه در قوه قضاییه باشد که باید چنین باشد و اگر دادگاه انتظامی قضات باید  نظارت بر قاضی داشته باشد که این چنین است، بالاتر از آن مردم و رسانه‌ها حق نظارت باید داشته باشند آن نظارت عامه‌ای که در اسلام از آن سخن می‌گوییم و آن نظارت عامه‌ای که قانون اساسی از آن سخن می‌گوید همین است. مگر صاحب کشور ملت نیست و مگر ملت نباید بر اعمال حکومت نظارت کند و مگر دستگاه قضا بخشی از قوای حاکمه کشور نیست.

رییس‌شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد: آن قاضی که با هیچ بیانی با هیچ مدرکی با هیچ کارشناسی خدای نکرده متقلبانه‌ای نمی‌شود سرش را کلاه گذاشت قاضی وجدان است وجدان ما به دقت راجع به زندگی و ما گفتار ما قضاوت می‌کند وجدان عمومی جامعه باید نسبت به ما به خوبی قضاوت کند. مگر می‌شود ما یک قضاوتی را انجام دهیم و فقط خودمان راضی باشیم و مردم رضایت نداشته باشند.

او ادامه داد: ممکن است قاضی کاملا عادلانه رفتار کرده باشد عادلانه هم حکم داده باشد اما سرمایه اجتماعی وقتی حاصل می‌شود که مردم آن عدالت را حفظ کنند. تناسب بین جرم و مجازات را به عنوان قاعده مسلم دینی و اسلامی باید در نظر بگیریم. مردم باید احساس کنند که در دادگاه قومیت‌های مختلف جنسیت‌های مختلف مرد بودن یا زن بودن احزاب مختلف و جناح‌های مختلف در پیشگاه دادگاه و قاضی برابر هستند.

روحانی افزود: اگر به ذهن مردم بیاید که این جناح با آن جناح یا حتی وکیل احساس کند این آقایی که به عنوان موکل پیش من آمده به کدام جناح وابسته است که راحت‌تر می‌شود وکالت داد اگر چنین تصوری در وکیل بوجود بیاید مردم مشکلی دارند اگر در ذهن وکیل بیاید برای این قومیت دفاع سخت و آن قومیت دفاع آسان است اینجا می‌توان از عدالت در برابر قانون سخن بگوییم اگر ما می‌خواهیم در یک دادگاه عادلانه به حق برسیم و به اثبات حق، اینجا باید وکیل هم از قدرت خودش قدرت علمی خودش و از هنر خودش که وکالت است استفاده کند که وکالت تنها علم نیست؛ علم است و بیان است و هنر است نحوه ورود و خروج در مطلب است نحوه استدلال است و علم و هنر با هم است که یک وکیل قوی مدافع از حق برای مردم می‌سازد.

او به خواسته جامعه وکلا برای تامین استقلال آنها اشاره کرد و گفت: در برابر حضور شما می‌گویم و به آن عمل خواهم کرد که مسئله استقلال وکلا نه برای دولت و نه رییس جمهور بلکه برای همه مردم ما اهمیت دارد.

رییس جمهور افزود: اگر من مطمئن باشم که همان طور که قاضی استقلال دارد، وکیل هم دارای استقلال و بیان آزاد در محکمه است، به من‌آرامش داده می‌شود. امنیتی که ما می‌گوییم فقط با اسلحه درست نمی‌شود.

او تأکید کرد: ما باید با داشتن حقوقدانان و وکلایی که برای مردم و حق و عدل کار می‌کنند و در هیچ شرایطی حق را زیر پا نخواهند گذاشت، امنیت را به جامعه برگردانیم.

رییس جمهور به خواسته وکلا برای نامگذاری هفتم اسفند به روز وکیل اشاره کرد و گفت: به عنوان رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی قول می‌دهم این موضوع را در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کنم تا روز هفتم اسفند به عنوان روز وکیل در تقویم نامگذاری شود.

او با تأکید براینکه مسئله حقوقدانی و وکالت را نباید به دادگاه و پرونده و دفاع در محکمه منحصر کنیم اظهار کرد: ما باید یک قدم جلوتر برویم. حقوقدانان و کلا باید کاری کنند که پرونده‌ای تشکیل نشود و نیازی به دادگاه نباشد.

روحانی یادآور شد: حقوقدانان در هنگام تنظیم قراردادها بگونه‌ای مشاوره دهند که کمتر نیاز به دادگاه باشد. باید در کنار دادگاه مراکز داوری تشکیل شود. از قدیم در کشور ما مسئله میانجیگیری وجود داشت و دو نفری که با یکدیگر به اختلاف می‌خوردند نزد عالم محل می رفتند.

رییس جمهور با بیان اینکه قراردادها می‌تواند جای قانون و لوایح را بگیرد، اظهار کرد: ما از فقه و قانون مدنی برخوردار هستیم که جای افتخار دارد. درود بر بزرگانی چون آیت‌الله مدرس که آن زمان این قوانین را به استحکام تنطیم کردند.

او ادامه داد:‌ باید در تنظیم قراردادها از حقوقدانان و وکلا استفاده کرد و اگر این کار صورت گیرد همه حقوقدانان مشغول به کار می شوند و دیگر الزامی به اجباری شدن وکالت نیست. باید فرهنگ استفاده از وکیل و مشاور حقوقی را گسترش دهیم تا مردم احساس کنند که همانطور که نیاز به پزشک خانواده دارند، در امور مهم نیز باید با یک حقوقدان مشورت کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم وجود مؤسسات حقوقی قوی در کشور تأکید کرد و گفت: دنیای حقوق وسیع است و نیاز به تخصص در حوزه های مختلف دارد. گاهی اوقات ما در برخی مسائل مهم بین‌المللی چندین ماه به دنبال حقوقدان و وکلای خبره برای محکمه و داوری‌های بین‌المللی می‌گردیم.

او ادامه داد: وکلای سرشناس باید با همکاری حقوقدانان برجسته این موسسات را راه‌اندازی و به صورت  تخصصی و برندینگ کار کنند تا اگر در جلسه محکمه‌ای وکیلی از آن موسسه در دادگاه حاضر شد قاضی حواسش باشد که آن کیل از کدام موسسه است و در مطالعه و صدور حکم توجه بیشتری داشته باشد.

روحانی تأکید کرد: وکیل به معنای ایستادن مقابل قاضی نیست بلکه او یاری دهنده قاضی در کشف حقیقت و توجه به مواد قانونی است. وکیل و قاضی با هم می خواهند یک واقعیت را شناساسی و برمبنای قانون حکم صادر کنند.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع منشور حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: از ابتدای ریاست جمهوری به مردم وعده داده بودم که منشور حقوق شهروندی را تقدیم کنم و دستگاه‌های اجرایی را به اجرای آن ملزم و مردم را نسبت به حقوق خود بیش از گذشته آشنا کنم.

روحانی با بیان اینکه اولین قدم این است که مردم به خوبی حق خود را بشناسند، ادامه داد: مردم باید بدانند وقتی بازپرس در جریان تحقیقات از زندگی خصوصی آنها سوال می‌پرسد محکم بایستند و بگویند تو اجازه نداری در این خصوص از من سوال بپرسی.

رییس شورای عالی امنیت ملی به فرمان هشت ماده‌ای امام (ره) اشاره کرد و گفت: امام در سال ۶۱ در آن زمانی که بحران امنیت کشور را فراگرفته بود دستور دادند که اگر مأموران برای دستگیری فردی که اقدام مسلحانه کرده، وارد خانه شده و وسایل قمار و موادمخدر و مشروب دیدند، اجازه ندارند آن را در بیرون مطرح کنند.

او افزود: ما در زندگی خصوصی مردم نباید مداخله کنیم. مردم باید از حق خود مطلع باشند و بدانند که در چه مواقعی می‌توانند جواب بازپرس یا قاضی را ندهند.

او با اشاره به رونمایی از منشور حقوق شهروندی در ۲۹ آذرماه امسال گفت: بهترین یاورمان در اجرای منشور حقوق شهروندی وکلا و حقوقدانان هستند. من از همه شما می‌خواهم که در تدوین این منشور که حقوقدان برجسته‌ای حضور داشتند، حمایت کنید.

رییس جمهور همچنین از حقوقدانان و وکلا خواست در لوایح قضایی و حقوقی به دولت کمک کنند و گفت: اگر اشکالی داشتیم با صراحت لهجه از ما انتقاد کنید. لااقل از قوه مجریه راحت انتقاد کنید، چرا که انتقاد از قوه مجریه کم و بیش پاداش هم دارد.

روحانی تصریح کرد: تا وقتی لوایح به قانون تبدیل نشده به ما کمک و حتی ما را نقد کنید. آنچه که برای ما اهمیت دارد احقاق حقوق واجرای عدالت و برقراری امنیت و آرامشی است که باید همه مردم در زندگی خود داشته باشند.

اطلاعیه سازمان سنجش در مورد کارت ورود به جلسه صد و شانزدهمین آزمون زبان انگلیسی تولیمو -تاریخ خبر 95/12/16

اطلاعیه سازمان سنجش در مورد کارت ورود به جلسه صد و شانزدهمین آزمون زبان انگلیسی تولیمو

کارت ورود به جلسه آزمون از روز سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ قابل مشاهده و دریافت است

 

اطلاعیه سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره تاریخ‌ و نحوه‌ پرینت کارت‌ صد و شانزدهمین دوره آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo:E-A2017)

آخرین اطلاعیه های آزمون تولیمو را پیگیری کنید

بدین‌وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون زبان انگلیسی پیشرفته می‌رساند: 

۱- صدوشانزدهمین دوره آزمون زبان انگلیسی پیشرفته، صبح روز پنجشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۱۹ به طور همزمان در ۱۷ شهرستان مختلف کشور شامل شهرستانهای: اصفهان، آمل، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، رشت، چابهار، زاهدان، زنجان، شیراز، کرمان، کرمانشاه، کیش، گرگان، مشهد و یزد برگزار خواهد شد. برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون از روز سه‌‌شنبه ۹۵/۱۲/۱۷ بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: www.sanjesh.org قرار می گیرد تا داوطلبان بتوانند با وارد کردن اطلاعات خود شامل: شماره پرونده، نام و نام‌ خانوادگی، سال تولد و شماره کارت ملی نسبت به پرینت آن اقدام نمایند. بدیهی است که هر داوطلب برای شرکت در جلسه آزمون باید، علاوه بر پرینت کارت شرکت در جلسه آزمون، اصل کارت ملی یا اصل گذرنامه خود را ارائه نماید.

توضیح: چنانچه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون هر گونه اشکالی در کارت ورودی خود مشاهده نمودند، می‌توانند در روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۱۸ صبح از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰ و بعدازظهر از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۷:۰۰ با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و دو قطعه عکس به نماینده این سازمان مستقر در باجه رفع نقص مراجعه نموده و نسبت به اصلاح و رفع اشکال احتمالی کارت خود اقدام نمایند.

۲- آدرس باجه‌های رفع نقص کارت:

۲-۱- دانشگاه اصفهان: اصفهان، میدان آزادی، خیابان دانشگاه، درب شمالی دانشگاه، ساختمان اداره کل آموزش

۲-۲- دانشگاه بیرجند: بیرجند، میدان شهدا، ابتدای خیابان ۱۷ شهریور، پردیس شهدای دانشگاه بیرجند 

۲-۳- دانشگاه تبریز: تبریز، بلوار ۲۹ بهمن، روبروی کتابخانه مرکزی، مدیریت خدمات آموزشی دانشگاه

۲-۴- دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار: چابهار، بلوار دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، دانشکده سابق مدیریت، دفتر مرکز زبان دانشگاه 

۲-۵- دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران: ‌تهران، خیابان کارگر شمالی (امیرآباد)، بعد از تقاطع جلال آل احمد، بین خیابان های ۱۵ و ۱۶

۲-۶- دانشگاه سیستان و بلوچستان: زاهدان، خیابان دانشگاه، ورودی زیباشهر، سازمان مرکزی دانشگاه، دفتر معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

۲-۷- دانشگاه شمال – آمل: آمل، کیلومتر ۵ جاده هراز، سه راهی امام زاده عبداله، دانشگاه شمال، طبقه دوم ساختمان آمارد

۲-۸- دانشگاه شیراز: شیراز، خیابان ساحلی، ساختمان امور فرهنگی دانشگاه شیراز

۲-۹- دانشگاه شهید باهنر کرمان: کرمان، انتهای بلوار ۲۲ بهمن، دانشگاه شهید باهنر کرمان

۲-۱۰- دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان: گرگان، خیابان شهید بهشتی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

۲-۱۱- دانشگاه فردوسی مشهد: مشهد، بلوار وکیل آباد، بلوار شهید باهنر، درب غربی دانشگاه فردوسی مشهد، جنب دانشکده مهندسی، مدیریت آموزشی دانشگاه

۲-۱۲- دانشگاه گیلان: رشت، خیابان نامجو، جنب ورزشگاه شهید عضدی، دانشکده علوم پایه دانشگاه گیلان

۲-۱۳- دانشگاه هرمزگان: بندرعباس- آزاد شهر- بلوار افروز شهابی پور- مجتمع آموزشی پژوهشی بصیرت (مجتمع گفتگوی تمدنها).

۲-۱۴- دانشگاه صنعتی شریف – پردیس بین‌المللی کیش: جزیره کیش، میدان امیرکبیر، ساختمان آموزش، لاین B، مرکز زبان – اتاق B13

۲-۱۵- دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه: کرمانشاه، شهرک ژاندارمری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، معاونت پژوهشی

۲-۱۶- موسسه آموزش عالی و غیرانتفاعی امام جواد (ع)-یزد: یزد، صفائیه، بلوار شهیدان اشرف، خیابان جواد الائمه(ع)، موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی امام جواد (ع)، حوزه ریاست، اتاق فنی پشتیبانی

۲-۱۷- موسسه آموزش عالی و غیرانتفاعی روزبه – زنجان: زنجان، میدان بسیج، بزرگراه ۲۲ بهمن، شهرک پونک

ضمناً به اطلاع می‌رساند که واحد اطلاعات و پاسخگویی به سوالات در این باره از این تاریخ لغایت ۹۵/۱۲/۱۹ همه روزه بغیر از ایام تعطیل و در وقت اداری آماده پاسخگویی به سوالات داوطلبان است؛ لذا داوطلبان گرامی به منظور پاسخگویی به سوالات خود می‌توانند به بخش پاسخگویی اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و یا با شماره تلفن ۴۲۱۶۳- ۰۲۱ تماس حاصل نموده و از مراجعه حضوری خودداری نمایند.

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درخصوص زمان اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون ورودي دوره‌هاي فراگير مقطع كارشناسي ارشد سال 1395 (نوبت هفدهم) دانشگاه پيام نور - تاریخ خبر 95/12/08

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درخصوص زمان اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون ورودي دوره‌هاي فراگير مقطع كارشناسي ارشد سال 1395 (نوبت هفدهم) دانشگاه پيام نور

 به اطلاع آن‌دسته از داوطلباني كه در آزمون ورودي دوره هاي فراگير مقطع كارشناسي ارشد بهمن ماه سال 1395 (نوبت هفدهم) دانشگاه پيام نور شركت نموده¬اند، مي‌رساند اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي اين مرحله در روز سه‌شنبه مورخ 95/12/10 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org اعلام مي‌گردد. لذا از داوطلباني كه در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي قرار مي‌گيرند دعوت مي‌شود، با توجه به مندرجات اطلاعيه‌اي كه در اين خصوص به‌طور همزمان با اعلام نتايج منتشر خواهد شد، ضمن مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني اينترنتي دانشگاه پيام نور و كسب ‌اطلاع از برنامه زماني و مدارك اعلام شده مربوط به هر كد رشته‌محل، در زمان مقرر براي ثبت‌نام به نشاني مشخص شده مراجعه نمايند. 

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

دفترچه سوالات آزمون دکتری سال 1396- تاریخ خبر 95/12/07

دفترچه سوالات آزمون دکتری سال 1396

ضمن آرزوي توفيق براي داوطلبان شركت كننده در آزمون ورودي دكتري (نيمه متمركز) داخل سال 96، به اطلاع مي رساند سؤالات هريك از رشته هاي امتحاني در سايت سازمان قرار داده شد كه از طريق لينك هاي زير قابل دريافت است:

دانلود جغرافیای سیاسی
دانلود جغرافیا و برنامه ریزی شهری
دانلود جغرافیا و برنامه ریزی روستایی
دانلود ژئومورفولوژی
دانلود سنجش از دور و سامانه اطلاعات جغرافیایی
دانلود علوم اقتصادی
دانلود تاریخ - تاریخ اسلام
دانلود تاریخ - تاریخ ایران دوره اسلام
دانلود تاریخ - تاریخ ایران قبل از اسلام
دانلود اقتصاد نفت و گاز
دانلود مدیریت بازرگانی
دانلود مدیریت دولتی
دانلود مدیریت راهبردی و آینده پژوهی
دانلود مدیریت
دانلود مدیریت آموزشی
دانلود مدیریت فناوری اطلاعات
دانلود مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز
دانلود کارآفرینی
دانلود گردشگری
دانلود مالی
دانلود حسابداری 
دانلود زبان و ادبیات فارسی 
دانلود علم شناسی و دانش شناسی
دانلود فلسفه
دانلود فلسفه - منطق
دانلود فلسفه - علم 
دانلود فلسفه تعلیم و تربیت
دانلود علوم اجتماعی 
دانلود مددکاری اجتماعی
دانلود مشاوره
دانلود جمعیت شناسی
دانلود علوم ارتباطات
دانلود باستان شناسي
دانلود محیط زیست - برنامه ریزی
دانلود الهیات - علوم قرآن و حدیث
دانلود الهیات - فقه و مبانی حقوق اسلامی
دانلود الهیات - ادیان و عرفان
دانلود الهیات - تارخ و تمدن ملل اسلامی
دانلود  الهیات - کلام 
دانلود فقه شافعی
دانلود مدرسی معارف اسلامی
دانلود برنامه ریزی درسی
دانلود تربیت بدنی - مدیریت ورزشی
دانلود تربیت بدنی - فیزیولوژی ورزشی
دانلود تربیت بدنی - آسیب شناسی
دانلود تربیت بدنی -رفتارحرکتی
دانلود تربیت بدنی - بیومکانیک ورزشی
دانلود شیمی - شیمی فیزیک
دانلود شیمی - شیمی آلی
دانلود شیمی - شیمی تجزیه
دانلود شیمی - شیمی معدنی
دانلود شيمي -شيمي پليمر        
دانلود شيمي كاربردي       
دانلود آب و هواشناسي
دانلود زمین شناسی سنگ شناسی رسوبی
دانلود زمین شناسی آب شناسی
دانلود زمین شناسی مهندسی
دانلود زمین شناسی زیست محیطی
دانلود زمین شناسی پترولوژی
دانلود زمین شناسی اقتصادی
دانلود زمین شناسی تکتونیک
دانلود زیست شناسی - سیستماتیک و بوم شناسی گیاهی
دانلود زیست شناسی - فیزیولوژی گیاهی
دانلود زيست شناسي -سلولي وتكويني گياهي
دانلود علوم جانوري -فيزيولوژي جانوري          
دانلود علوم جانوري -بيوسيستماتيك جانوري        
دانلود علوم جانوري -تكويني       
دانلود زيست شناسي -سلولي وملكولي     
دانلود بيوشيمي  
دانلود زيست شناسي -ژنتيك ملكولي           
دانلود زيست شناسي -ميكروبيولوژي           
دانلود هواشناسی
دانلود               بيوفيزيك               
دانلود زيست فناوري ميكروبي     
دانلود آمار   
دانلود رياضي محض     
دانلود      رياضي كاربردي          
دانلود فيزيك دريا          
دانلود زيست شناسي دريا    
دانلود علوم وفناوري نانو-نانوفيزيك   
دانلود فيزيك        
دانلود فوتونيك         
دانلود ژئوفيزيك -لرزه شناسي        
دانلود ژئوفيزيك -زلزله شناسي       
دانلود ژئوفيزيك -الكترومغناطيس     
دانلود     ژئوفيزيك -گراني سنجي          
دانلود  علوم وفناوري نانو-نانوشيمي   
دانلود  ريززيست فناوري               
دانلود  بيوانفورماتيك      
دانلود  علوم كامپيوتر  
دانلود  علوم شناختي         
دانلود  مهندسي برق -الكترونيك        
دانلود  مهندسي برق -مخابرات      
دانلود  مهندسي برق -قدرت      
دانلود مهندسي برق -كنترل       
دانلود مهندسي عمران -سازه    
دانلود  مهندسي عمران -زلزله           
دانلود  مهندسي عمران -ژئوتكنيك       
دانلود  مهندسي عمران -مهندسي اب وسازه هاي هيدروليكي       
دانلود  مهندسي عمران -راه وترابري        
دانلود مهندسي عمران -سواحل بنادروسازه هاي دريايي    
دانلود  مهندسي عمران -مديريت منابع اب      
دانلود مهندسي عمران -حمل ونقل                      
دانلود مهندسي عمران -مديريت ساخت                    
دانلود  مهندسي عمران -محيطزيست                    
دانلود  مهندسي نقشه برداري -ژئودزي         
دانلود مهندسي نقشه برداري -فتوگرامتري          
دانلود  مهندسي نقشه برداري -سنجش ازدور        
دانلود  مهندسي نقشه برداري -سيستم اطلاعات جغرافيايي   
دانلود  مهندسي مكانيك -ساخت وتوليد    
دانلود  مهندسي مكانيك -مكانيك جامدات     
دانلود مهندسي مكانيك -ديناميك كنترل وارتعاشات         
دانلود  مهندسي مكانيك -تبديل انرژي     
دانلود  مهندسي دريا        
دانلود  مهندسي هوافضا-ائروديناميك        
دانلود  مهندسي هوافضا-جلوبرندگي        
دانلود  مهندسي هوافضا-سازه هاي هوايي      
 دانلود مهندسي هوافضا-ديناميك پروازوكنترل      
 دانلود  مهندسي معدن -اكتشاف    
دانلود   مهندسي معدن -استخراج    
دانلود  مهندسي معدن -فراوري موادمعدني    
 دانلود مهندسي معدن -مكانيك سنگ        
 دانلود  مهندسي پليمر-پليمر       
 دانلود مهندسي پليمر-رنگ          
دانلود  مهندسي محيطزيست -منابع اب              
 دانلود مهندسي محيطزيست -اب وفاضلاب            
 دانلود  مهندسي محيطزيست -موادزائدجامد        
 دانلود  مهندسي محيطزيست -الودگي هوا            
دانلود                    مهندسي پزشكي -بيوالكتريك                                 
دانلود   مهندسي پزشكي -بيومكانيك         
دانلود  مهندسي پزشكي -بيومتريال  
 دانلود                                            مهندسي صنايع                                                       
دانلود                        مهندسي نفت -اكتشاف                            
 دانلود  مهندسي نفت       
 دانلود مهندسي كامپيوتر-نرم افزاروالگوريتم    
 دانلود مهندسي كامپيوتر-معماري سيستم هاي كامپيوتري     
دانلود   مهندسي كامپيوتر-هوش مصنوعي   
دانلود   مهندسي كامپيوتر-شبكه ورايانش         
 دانلود مهندسي فناوري اطلاعات           
 دانلود مهندسي موادومتالورژي          
 دانلود  مهندسي شيمي   
 دانلود  مهندسي شيمي -بيوتكنولوژي            
 دانلود  فناوري نانو-نانومواد     
 دانلود              فناوري نانو-نانوالكتريك                   
 دانلود  مهندسي هسته اي -كاربردپرتوها   
 دانلود  مهندسي هسته اي -راكتور                 
 دانلود  مهندسي هسته اي -پرتوپزشكي   
 دانلود  مهندسي هسته اي -گداخت     
 دانلود مهندسي نساجي -تكنولوژي نساجي           
 دانلود  مهندسي نساجي -شيمي نساجي وعلوم الياف               
 دانلود مهندسي سيستم هاي انرژي    
دانلود پژوهش هنر              
دانلود  شهرسازي           
 دانلود معماري       
 دانلود                             مديريت پروژه                                     
دانلود  بيولوژي واناتومي چوب        
 دانلود  علوم ومهندسي ابخيزداري             
 دانلود مديريت وكنترل بيابان     
 دانلود  علوم ومهندسي مرتع       
 دانلود شيلات -توليدوبهره برداري     
 دانلود  شيلات -عمل اوري       
 دانلود تكثيروپرورش ابزيان     
 دانلود علوم جنگل -جنگل شناسي       
 دانلود علوم جنگل -مهندسي جنگل  
 دانلود  علوم جنگل -جنگلداري ومسائل اقتصادي      
 دانلود بيماري شناسي گياهي           
 دانلود  حشره شناسي كشاورزي 
 دانلود توسعه كشاورزي         
 دانلود ترويج واموزش كشاورزي  
 دانلود بوم شناسي زراعي        
 دانلود             بيوتكنولوژي كشاورزي                    
 دانلود علوم علف هاي هرز        
دانلود   زراعت
 دانلود ژنتيك وبه نژادي گياهي          
 دانلود  علوم ومهندسي اب -هواشناسي كشاورزي   
 دانلود علوم ومهندسي اب -منابع اب         
 دانلود  علوم ومهندسي اب -سازه هاي ابي          
 دانلود علوم ومهندسي اب -ابياري وزهكشي              
 دانلود  علوم دامي    
 دانلود مديريت منابع خاك         
 دانلود  مديريت حاصل خيزي وزيست فناوري خاك    
 دانلود صنايع خميروكاغذ     
 دانلود فراورده هاي چندسازه چوب              
 دانلود  مهندسي اقتصادكشاورزي          
دانلود علوم ومهندسي صنايع غذايي            
 دانلود علوم ومهندسي باغباني        
 دانلود مكانيزاسيون كشاورزي         
 دانلود مهندسي مكانيك بيوسيستم          
 دانلود  زبان وادبيات عرب    
 دانلود             مطالعات زنان           
 دانلود  مجموعه علوم سياسي            
  دانلود حقوق نفت وگاز    
  دانلود حقوق خصوصي      
  دانلود حقوق بين الملل عمومي     
  دانلود حقوق جزاوجرم شناسي  
  دانلود  حقوق عمومي  
  دانلود روان شناسي 
  دانلود سنجش واندازه گيري     
  دانلود  روانشناسي واموزش كودكان استثنايي   
  دانلود اموزش عالي 
 دانلود  تكنولوژي اموزشي  
 دانلود  روان شناسي تربيتي      
 دانلود           محيطزيست            
دانلود مدیریت صنعتی
دانلود      آموزش زبان انگليسي       
دانلود زمين شناسي فسيل شناسي وچينه شناسي      
دانلود جراحي دامپزشكي         
دانلود مامائي وبيماري هاي توليدمثل دام            
دانلود بيماري هاي داخلي دام هاي كوچك       
دانلود بيماري هاي داخلي دام هاي بزرگ    
دانلود راديولوژي دامپزشكي 
دانلود كلينيكال پاتولوژي دامپزشكي     
دانلود پاتولوژي دامپزشكي     
دانلود بهداشت وبيماري هاي پرندگان        
دانلود بهداشت وبيماري هاي ابزيان  
دانلود بهداشت موادغذايي  
دانلود بهداشت خوراك دام   
دانلود اپيدميولوژي       
دانلود انگل شناسي دامپزشكي   
دانلود باكتري شناسي       
دانلود ويروس شناسي  
دانلود قارچ شناسي        
دانلود ايمني شناسي   
دانلود بيوتكنولوژي   
دانلود فناوري توليدمثل دردامپزشكي  
دانلود  سم شناسي         
دانلود فارماكولوژي دامپزشكي       
دانلود فيزيولوژي        
دانلود اناتومي وجنين شناسي مقايسه اي  
دانلود  بافت شناسي مقايسه اي
دانلود  بيهوشي ومراقبت هاي ويژه دامپزشكي   
دانلود اموزش زبان فرانسه   
دانلود زبان فرانسه    
دانلود اموزش زبان روسي
دانلود اموزش زبان الماني  
دانلود زبان وادبيات انگليسي
دانلود ترجمه       
دانلود زبان شناسي   
دانلود فرهنگ وزبان هاي باستاني
دانلود زمين شناسي نفت          
دانلود زمين شناسي سنگ شناسي رسوبي 
دانلود زمين شناسي اب شناسي     
دانلود فيتوشيمي
دانلود هواشناسي  

 دفترچه های شماره دو 

دانلود کلیه رشته های امتحانی گروه آزمايشي علوم انسانی (بجز رشته امتحانی زبان و ادبیات عرب)
دانلود  گروه آزمايشي علوم انسانی ویژه زبان و ادبیات عرب
دانلود کلیه رشته های امتحانی گروه آزمایشی علوم پایه
دانلود كليه رشته هاي امتحانی گروه آزمايشي فنی و مهندسی
دانلود كليه رشته هاي امتحانی گروه آزمايشي کشاورزی و منابع طبیعی
دانلود كليه رشته هاي امتحانی گروه آزمایشی هنر
دانلود کلیه رشته های امتحانی گروه آزمایشی دامپزشکی 
دانلود گروه آزمايشي زبان ویژه رشته امتحانی زبان فرانسه
دانلود گروه آزمايشي زبان ویژه رشته امتحانی زبان روسی
دانلود گروه آزمايشي زبان ویژه رشته امتحانی زبان آلمانی
دانلود گروه آزمايشي زبان ویژه کد رشته های امتحانی 2805,2806,2807,2808
دانلود گروه آزمايشي زبان ویژه رشته امتحانی فرهنگ و زبان های باستانی
دانلود زبان فرانسه - عمومی و زبان آلمانی - عمومی
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص انتشار سؤالات آزمون دوره دكتري (Ph.D) نيمه متمركز سال 1396 و كليد سؤالات پس از برگزاري آزمون - تاریخ خبر 95/12/07

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص انتشار سؤالات آزمون دوره دكتري (Ph.D) نيمه متمركز سال 1396 و كليد سؤالات پس از برگزاري آزمون

بدين‌ وسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت‌ كننده در آزمون ورودي دوره دكتري تخصصي «Ph.D» نيمه‌ متمركز سال 1396 مي‌رساند كه سؤالات هريك از كد رشته‌هاي امتحاني آزمون مذكور تا پايان روز جاري (95/12/7) بر روي سايت سازمان به آدرس: www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد. ضمناً كليد اوليه سؤالات آزمون نيز از بعدازظهر چهارشنبه 95/12/11 برروي سايت قرار خواهد گرفت. داوطلبان مي‌توانند  هرگونه مطلبي در خصوص سؤالات و كليد آزمون دارند، از روز پنجشنبه 95/12/12 لغايت دوشنبه 95/12/16 منحصراً از طريق «سيستم پاسخگويي  الكترونيكي» به سازمان ارسال نمايند.بدیهی است، تقاضاهایی که از طریق دیگر و یا بعد از تاریخ 1395/12/16 واصل گردد قابل بررسی و پاسخگویی نمی باشد.

لذا به داوطلبان گرامي تأكيد ميگردد  كه انتشار هرگونه آگهي مبني بر تحليل سؤالات و كليد آزمون به هر طريق ديگر مورد تاييد اين سازمان نمي‌باشد و به داوطلبان توصيه مي‌شود براي دريافت هرگونه اطلاعات لازم در اين خصوص منحصراً به سايت سازمان مراجعه نمايند. 

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

اسامی پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۹۵ کانون وکلای قزوین - تاریخ خبر 95/12/07

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۵ کانون وکلای دادگستری قزوین

ثبت نام پذیرفته شدگان از ۱۴ تا ۱۸ اسفندماه ادامه خواهد داشت

 

 بالأخره و پس از تأخیری قابل توجه، با اعلام اسامی ۴۸ نفر پذیرفته شدگان نهایی کانون وکلای دادگستری قزوین، پروندۀ اعلام نتایج کانون ها در آزمون وکالت سال ۱۳۹۵ بسته شد.

برای اطلاع از فهرست پذیرفته شدگان نهایی آزمون وکالت سایر کانون ها جدول اعلام پذیرفته‌شدگان نهایی کانون‌های وکلای دادگستری را ببینید

صفحه آزمون وکالت ۹۶ در اختبار

متن کامل اطلاعیه کانون وکلای دادگستری قزوین که در سایت این مرکز انتشار یافته، به شرح زیر است:

نتیجه قطعی آزمون ورودی کارآموزان وکالت سال ۱۳۹۵ به شرح زیر اعلام می گردد:

نام نام خانوادگی نام پدر کد ملی
حسین داودی اسفندیار ۲۳۷۲۶۱۴۶۹۱
سعید نایبی نصرت اله ۶۳۶۹۱۵۴۶۳۶
حمیده کاظمی عابدین ۴۳۲۳۰۹۳۱۷۹
مریم لامعی رامندی علی ۴۳۸۰۱۷۲۹۳۷
حسینعلی ساریجالو احمد ۵۶۰۹۶۵۳۵۶۸
معصومه ازادی خواه مطلب ۴۳۱۰۷۹۴۸۲۳
وحید ایمانی رحیملو مصطفی ۴۳۸۰۱۱۵۰۱۱
زهرا باقری الموتی فرابخش ۵۸۰۰۰۰۲۷۲۱
حمید رهنمازاده عباسعلی ۱۲۷۰۸۰۹۸۹۱
زهره شامی رضا ۱۴۶۶۰۸۲۲۱۶
امین حقیقت رضا ۱۱۳۵۴۸۷۹
جمشید اریانپور یوسف ۱۴۶۷۲۲۳۲۸۱
رضا حمزه یی عبدالله ۴۳۱۰۳۷۷۸۱۵
نیما رشوند محسن ۴۳۲۴۲۳۴۰۱۹
علیرضا رهی غلامعلی ۵۲۰۶۲۵۶۱۷
علی اصغر خلیلی نوسر احمد ۲۱۳۰۱۱۰۱۰۱
محمدمهدی ملکی مالک ۴۰۵۱۹۱۶۱۸۹
بهنام صلواتچی فشگی حجت اله ۵۲۰۴۸۴۵۹۲
مجید حسینی ولی الله ۱۳۳۲۳۹۳۸
مصطفی ساغریان حسین ۷۹۳۸۰۲۵۶۳
محمدرضا سجادی نسب عبداله ۴۹۱۱۴۹۴۴۸۴
کیوان حبیبی حمیدرضا ۴۵۱۴۲۸۵۲۸
حجت صفری حیدر ۸۳۸۰۰۲۳۹
سعید کرمانشاهانی نصراله ۴۳۲۳۴۷۸۸۰۱
مریم رضایی علی ۵۸۲۹۹۱۵۶۴۲
لیلا شفیعی فیض اله ۲۰۸۰۲۰۳۰۰۲
اق گل شاه نظری انه محمد ۲۲۳۹۹۵۲۱۵۶
زینب فرهادلو اسمعیل ۳۸۵۹۳۵۵۲۸
عاطفه خادمیان محرمعلی ۴۳۱۰۴۵۳۰۹۰
الهام گودرزی علی ۳۹۵۰۲۲۳۰۲۹
سعید رسول ابربکوه یحیی ۱۴۵۰۲۳۳۴۰۶
محمود غلامی تاش امیر ۲۲۸۱۲۹۰۳۱۱
سعید بذرپاچ محرمعلی ۴۸۹۹۱۳۹۳۱۴
سهیلا چلمبری رجب ۵۰۹۹۷۱۳۲۲۱
محمدتقی نصیری اصغر ۴۳۲۱۲۴۱۹۷۹
اکرم محمدبیگی سلخوری اردشیر ۴۳۱۰۲۸۲۸۳۰
حسین تسنیمی عباس ۴۳۲۲۸۴۷۶۱۷
پژمان یاوری عباسعلی ۳۲۴۰۴۰۵۴۷۴
توحید رضایی لطفعلی ۳۳۵۰۱۴۵۷۰۱
قاسم مدنی علی اصغر ۱۴۶۱۱۹۹۱۰۷
سمیه دریایی محمد ۶۰۲۴۴۰۸۹۰
زهرا حسنی کردستان محمدسعید ۴۳۲۴۱۲۳۴۵۴
علی اصغر هاشمی مظفر ۸۲۸۶۴۹۰۱
میترا پرتوی مالفجانی بهرام ۲۷۲۱۶۷۲۱۳۴
قاسم صباحی فر محمود ۳۹۵۰۰۴۰۸۸۹
جواد افشاری علیرضا ۳۸۷۵۷۴۹۵۰۲
علی حسنی عزیزاله ۵۳۸۸۵۶۳۵۷۱
سیدرضا قاسمی فرد سیددرویش ۴۲۳۲۰۸۲۱۰۷
  • معترضین می توانند از تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۵  ظرف مدت ۵ روز جهت تکمیل فرم اعتراض به کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان قزوین مراجعه نمایند.

آگهی ویژه پذیرفته شدگان

  • بدینوسیله از پذیرفته شدگان آزمون ورودی وکالت سال ۱۳۹۵ دعوت بعمل می آید از تاریخ ۱۴/۱۲/۹۵ لغایت ۱۸/۱۲/۹۵بر اساس جدول زیر به ترتیب رتبه جهت ثبت نام به دفتر کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان قزوین به نشانی قزوین، خ خیام جنوبی، کوچه آتشگران، پ۲۵ مراجعه نمایند:

از رتبه ۱ الی ۸: ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۵

از رتبه ۹ الی ۱۸: ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۵

از رتبه ۱۹ الی ۲۸: ۱۶ اسفند ماه ۱۳۹۵

از رتبه ۲۹ الی ۳۸: ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۵

از رتبه ۳۹ الی ۴۸: ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۵

  • تذکر مهم (۱) : چون حسب ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب ۱۳۷۶ مدت تکمیل پرونده قبول شدگان و صدور پروانه کارآموزی آنان ، شش ماه از تاریخ برگزاری آزمون تعیین گردیده است ( ۵ آذر ماه ۱۳۹۵ لغایت ۵ خرداد ۱۳۹۶ ) و اعلام می گردد پذیرفته شدگان مکلف به تکمیل پرونده خود جهت صدور پروانه کارآموزی از جمله  مدارک اولیه، ارائه پاسخ استعلامات بوده و پروانه کارآموزی نیز تا تاریخ ۵ خرداد ماه ۱۳۹۶ از طرف کانون می بایست صادر گردد و کسانی که تا تاریخ معینه اقدام به تکمیل مدارک ننمایند قبولی نامبردگان منتفی اعلام  می گردد.

 مدارک لازم جهت ثبت نام:

  • کپی مصدق از تمام صفحات شناسنامه دو سری؛
  • کپی مصدق مدرک تحصیلی یا گواهینامه موقت فراغت از تحصیل دوسری؛
  • کپی مصدق کارت ملی ۲ سری؛
  • کپی مصدق کارت پایان خدمت وظیفه عمومی برای آقایان ۲ سری؛
  •  عکس پرسنلی اداری تمام رخ ۱۲ قطعه (۴*۳)؛
  • ارائه اصل مدرک تأیید شده رزمندگان و ایثار گران از مراجع ذیربط (این قسمت اختصاص به سهمیه رزمندگان و ایثار گران دارد)؛
  • واریز مبلغ ۶ میلیون  ریال صرفاً به منظور تشکیل پرونده به حساب ۰۱۰۶۱۸۱۴۰۱۰۰۹ بانک ملی شعبه چهارراه خیام قزوین.

     تذکر: استعلامات مورد لزوم از طریق دفتر کانون انجام می گردد