با ما تماس بگیرید : ۶۶۹۷۹۵۲۴-۰۲۱ و ۶۶۹۷۹۸۷۲-۰۲۱

دفترچه و کلید سوالات آزمون وکالت 96

برای دانلود دفترچه سوالات کلیک کنید

 

 

قوانین و مقررات


ماده1: داوطلب باید هنگام تکمیل فرم ثبت نام تمامی موارد در خواستی را با دقت کامل مطالعه نمایید.زیر امضاء فرم به منزله قبول کلیه شرایط و تکمیل قطعی ثبت نام می باشد.
ماده2: درصورتی که داوطلب درکلاس درسی ثبت نام نماید و قبل از شروع اولین جلسه کلاس ، منصرف گردد 30درصد از شهریه کل آن درس به عنوان هزینه انصراف کسر گردیده و ما بقی مبلغ به وی مسترد می گردد.
ماده 3: در صورتی که داوطلب در کلاس درسی ثبت نام نماید و بعد از شروع اولین جلسه کلاس ،حتی اگر در کلاس شرکت نکرده باشد ، امکان انصراف به هیچ وجه ممکن نبوده و شهریه دریافتنی از داوطلب به وی مسترد نمی گردد.
ماده 4: داوطلب موظف است قبل از شروع جلسه آزمون در محل حوزه معرفی شده توسط موسسه ، حضور داشته باشند ، در غیر این صورت داوطلب حق شرکت در آزمون را ندارد.
ماده5: داوطلبی که در سه جلسه آزمون آزمایشی غیبت نماید از شرکت در آزمونهای آزمایشی بعدی محروم خواهد گردید و شهریه دریافتنی مسترد نمی گردد.
ماده 6: انصراف از آزمون ،دریافت بسته آموزشی ، درسنامه جامع و DVDهای آموزشی پس از ثبت نام ، امکان پذیر نخواهد بود و شهریه دریافتنی مسترد نمی گردد.
ماده 7:موسسه مختار است با توجه به صلاحدید بخش آموزش در طول دوره مبادرت به برگزاری 2جلسه کلاس فوق العاده برای هر درس نماید و داوطلب بایستی در کلاسهای فوق العاده که زمان آن در طول دوره اطلاع رسانی می شود شرکت نموده و اعتراض ننماید .
ماده 8: داوطلبانی که در دوره کامل طرح بیمه قبولی ثبت نام می نماید می توانند در کلاسهای نکته و تست به صورت رایگان شرکت نمایند ولی داوطلبانی که در کلاس تک درس ثبت نام  مینمایند بایستی با پرداخت شهریه در کلاسهای نکته و تست  شرکت نمایند.

درباره ما


موسسه فرهیختگان با هدف ارائه کیفی ترین خدمات آموزشی و با تلاش گسترده توانست مجموعه ای از خدمات آموزشی را که از نظر علمی، به روز بودن مطالب ، پوشش دادن مطالب رفرنس ها و بازدهی در زمره بهترین ها است ارائه دهد.
بسته های آموزشی موسسه:
بسته های آموزشی که به داوطلبان ارائه می گردد حاصل سال ها تلاش بی پایان مولفین می باشد که با در نظر گرفتن منابع آزمون های حقوقی تالیف گردیده است ، در بسته های آموزشی تلاش شده است که شرح جامعی از مطالب و نکات کلیدی مهم گرد آوری گردد که بدین لحاظ بسته های آموزشی
موسسه فرهیختگان از نظر پوشش دادن سرفصل های آزمون به مجموعه ای کم نظیر تبدیل نموده  به نحوی که داوطلب بامطالعه و جمع بندی بسته های آموزشی موسسه همراه با مطالعه منابع اصلی براحتی پاسخگوی بیشتر سوالات آزمون های حقوقی خواهند بود. داوطلبان جهت بهرگیری از خدمات موسسه (بسته های آموزشی،آزمون های آزمایشی، کلاسهای آمادگی «حضوری / انلاین» و مشاوره و پشتیبانی تحصیلی) می توانند به نمایندگی های سراسر کشور مراجعه نموده ویا با دفتر مرکزی موسسه حاصل فرمایند
امید است که درسایه حق تعالی و بهره مندی از تلاش خود و خدمات آموزشی
موسسه ، شما داوطلب ارجمند به موفقیت های بزرگتری دست یابید.

برنامه کلاسهای دور اول طرح تضمین قبولی وکالت 97

واکنش رئیس اسکودا به سؤال نماینده مجلس دربارۀ ظرفیت کانون‌های وکلا -تاریخ خبر 95/10/28

ضمن گلایه از ورودی ۲۵ هزار نفری سالانۀ دانشکده های حقوق کشور؛

بهمن کشاورز الزامی شدن حضور وکیل در همۀ دعاوی و همۀ مراحل را چارۀ معضل کم‌کاری و بیکاری وکلا دانست

 

 در پی انتشار اخبار مربوط به سؤال نمایندۀ شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی از وزیر دادگستری دربارۀ محدودیت اشتغال به وکالت، رئیس اتحادیۀ سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران، طی مصاحبه ای به بیان نکاتی دربارۀ این خبر و مسئله ظرفیت های کانون های وکلا پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از آفتاب یزد، بهمن کشاورز در این رابطه اظهار داشت: سؤالی که از آقای وزیر دادگستری مطرح شده در وهله اول از نظر من دچار اشکال است؛ زیرا مسائل مربوط به وکالت و وکلا و تعداد کارآموزان راجع به وزیر محترم دادگستری نیست، بلکه به قوه قضائیه مربوط است.

وی افزود: از نظر ماهیت نیز اشکالاتی بر این ماجرا وارد است؛ سؤال‌کنندۀ محترم به استناد ماده ۸۶ قانون نحوه اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی اقدام به طرح سوال فرموده‌اند حال آنکه این ماده صرفاً به وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شرکت‌های دولتی و وابسته به دولت اشاره دارد و کانون‌های وکلا از شمول این مورد بیرون هستند. آنجا که در ماده ۷ اصلاحی به ماده ۸۶ اشاره می‌شود، منظور از اتحادیه‌های صنفی اتحادیه‌هایی هستند که تحت نظر سازمان‌‌‌های صنفی فعالیت دارند و شامل تشکیلاتی مثل نظام پزشکی یا کانون وکلا یا نظام مهندسی نمی‌شود.

رئیس اسکودا تأکید داشت: توجه شود اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران متشکل از کانون‌های وکلاست که به اختیار خود برای هماهنگی آن را تشکیل داده‌اند و خود کانون‌ها به اتکای قانون لایحه استقلال تشکیل شده‌اند و می‌شوند. به عبارت دیگر، هر جا ۶۰ وکیل در استانی حضور داشته باشند، باید کانون وکلا تشکیل شود و اینک ۲۵ کانون داریم و فقط استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، سمنان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان باقی مانده‌اند که وابسته به کانون‌های دیگر هستند؛ اما شرط تشکیل کانون در همه آنها وجود دارد. به عبارت دیگر وضعیت مؤسساتی چون کانون وکلا، نظام پزشکی، نظام مهندسی و کانون سردفتران از قوانین و ضوابط موردنظر سؤال‌کننده محترم خروج موضوعی دارد. در عین حال باید توجه کرد مبنای تعیین تعداد کارآموزانی که هر ساله جذب می‌شوند وجود نیاز به وکیل در هر منطقه است، نه اشباع و عدم اشباع بازار. همچنان که خود سؤال‌کنندۀ محترم نیز اشاره فرموده‌اند تعیین این تعداد با کمیسیون موضوع تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت است که از رئیس دادگستری استان و رئیس دادگاه انقلاب محل و رئیس کانون وکلای منطقه تشکیل می‌شود.

کشاورز با اشاره به این که تعداد جذب هر سال تابعی است از آمارهایی که در اختیار مقامات قضایی است و همین طور چارت هر استان از نظر قضایی که تعیین می‌کند چند وکیل جدید برای آن استان موردنیاز است، افزود: باید توجه شود مسیر ورود به حرفه وکالت تنها برگزاری آزمون نیست؛ بلکه قضات محترمی که بازنشسته، بازخرید و مستعفی می‌شوند و یا حتی به اشکال دیگری از خدمت قوه قضائیه بیرون می‌روند می‌توانند پروانه وکالت بگیرند و تقریباً همگی هم می‌گیرند. همچنین کارمندان دولت که با ۳۰ سال سابقه و ۱۰ سال متناوب یا ۵ سال متوالی فعالیت حقوقی در ادارات دولتی، به شرط داشتن لیسانس حقوق، بازنشسته می‌شوند با گذراندن نصف دورۀ کارآموزی و معافیت از شرط سن، وکیل می‌شوند. بعضی از کانون‌ها اخیراً اعلام می‌کردند که تعداد بازنشستگان مورد بحث که در آمارها هم به حساب نمی‌آیند از تعداد کارآموزان جدید الورود بیشتر است. به این ترتیب ملاحظه می‌شود این بحث که تعداد پایین آمده و جذب کم است ناشی از عدم توجه به حقایق موجود است.

به گفته وی، حسب آخرین آماری که داریم و احتمالاً ظرف همین چند ماه اضافه هم شده است، در سراسر ایران اگر اشتباه نکنم چیزی قریب به ۴۳۰ دانشکدۀ حقوق وجود دارد و گویا ورودی آنها در سال، ۲۵ هزار نفر است. به این ترتیب آیا کانون‌های وکلا باید پاسخگوی این تعداد باشند و مثلاً سالی ۲۵ هزار پروانه وکالت صادر کنند؛ به نحوی که به زودی تعداد وکلا به نحوی شود که دیگر مطلقاً کاری برای وکلا وجود نداشته باشد؟ اضافه می‌کنم هم‌اکنون مؤسساتی به اسم مؤسسات حقوقی تشکیل شده‌اند که در بسیاری از آنها مطلقاً لیسانسیۀ حقوق وجود ندارد؛ با این حال موفق به ثبت مؤسسه گشته‌اند و بعضی از آنها که حتی با آگهی مشتریان خود را فراخوان می‌کنند، نظم خدمات حقوقی را در کشور ما کاملاً برهم زده و با وجود این ها سخن گفتن از علت جذب اندک کانون‌های وکلا یا اینکه چرا امسال نسبت به پارسال کمتر جذب کرده‌اند، بحثی بی‌فایده و عبث است.

این وکیل برجسته  با بیان این که حل بنیادی مشکل باید از وزارت علوم آغاز شود، تأکید کرد: بدیهی است که تأسیس دانشکده حقوق برای تأسیس‌کنندگان زاینده ثروت است؛ زیرا به هر حال شهریه ثابت و متغیر خواهند گرفت و با توجه به این که این رشته کتاب‌محور است و عملاً نیازی به آزمایشگاه و استاد ندارد، نمی‌توان بر آنها که چنین دانشکده‌هایی تأسیس می‌کنند خرده گرفت. اما به این مسئله باید توجه کرد که ورود جوانان به این دانشکده‌ها صرفاً به قصد بالابردن سواد علمی نیست؛ بلکه قصد دارند با مدرکی که دریافت می‌کنند به کار بپردازند. کاری که هم‌اکنون برای بسیاری از وکلای جوان و حتی میانسال، حتی با داشتن چندین سال سابقه نیز متأسفانه وجود ندارد. بدیهی است این دانشکده‌ها جوانان را ۴ سال سرگرم نگه می‌دارند و پدران و مادران دانشجویان نیز در محاورات می‌گویند فرزندمان دانشجوست و گاهی هم می‌گویند درس وکالت می‌خواند، اما این وضعیت فقط ۴ سال به طول می‌انجامد و بعد از آن همین گرفتاری‌هایی مطرح می‌شود که هم‌اکنون شده و کاملاً هم قابل درک است اما کانون‌های وکلا هیچ تقصیری در این میان ندارد.

کشاورز در ادامه گفت: نکته جالب و مهم این است که از سال ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۷۶ کانون وکلای مرکز که پرجمعیت ترین و قدیمی ترین کانون بود، به هیچ وجه وکیل جدیدی از هیچ طریقی جذب نکرد. حال آنکه در این مدت سرپرست انتصابی داشت و تحت نظر قوه قضاییه بود و چنانچه احساس نیازی می‌شد، ممکن بود به هر تعداد لازم جذب کند. جذب مجدد اگر اشتباه نکنم از حدود سال ۱۳۶۸-۱۳۶۹ با تعداد محدود شروع نشد و بعد از ۷۶ به همین نحو ادامه پیدا کرد، تا اینکه ناگهان الزامی شدن وکالت و اجرای مواد ۳۱،۳۲،۳۳ قانون اصلاح برخی از قوانین دادگستری در زمان آیت الله شاهرودی (حوالی سال ۸۲ و ۸۳) مطرح شد و برای پاسخگویی به این وضعیت، تعداد جذب وکلا در کانون ها به شدت افزایش یافت اما دیری نپایید که دیوان محترم عالی کشور به دلایل نامعلوم با صدور رأیی اجرای این قانون را که قانون بسیار مفید و کارسازی بود متوقف کرد، اما روند افزایش جذب کماکان ادامه پیدا کرد. بارها عرض کردم هم اکنون نیز اگر دخالت وکیل در همه دعاوی و در همه مراحل الزامی شود، اولاً شاید ۹۰ درصد از مشکلات قوه قضاییه حل شود و ثانیاً، معضل کم کاری و بیکاری وکلا نیز از بین خواهد رفت. هرچند بدیهی است که کانون وکلا و قوه قضاییه و کانون سردفتران اگر همگی دست به دست هم بدهند هم نمی توانند جوابگوی ۲۵ هزار نفر ورودی دانشگاه های حقوق باشند.

اسامی پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۹۵ کانون وکلای مرکزی - تاریخ خبر 95/10/28

اسامی پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۹۵ کانون وکلای دادگستری مرکزی

تمامی پذیرفته شدگان از سهمیه آزاد هستند

 

 کانون وکلای دادگستری مرکزی، اسامی ۱۵ نفر از داوطلبان سهمیه آزاد را به عنوان پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۹۵ در این کانون اعلام کرد.

برای اطلاع از پذیرفته شدگان سایر کانون های وکلا در آزمون وکالت ۹۵ اینجا کلیک کنید

ردیف نام و نام خانوادگی
۱ مهدی قمشلویی شراهی
۲ نیلوفر کاوه ای
۳ منا حمیدی مجد
۴ شادی کریمی
۵ شیرین مشهدی فراهانی
۶ غلامرضا شفاعت
۷ ناصر داود آبادی
۸ الهه محمدی
۹ غزاله پور زندی
۱۰ پویان صالحی
۱۱ سعید عباسی پور
۱۲ بهرنگ سراج زاده
۱۳ مصطفی اروجلو
۱۴ مریم رضایی
۱۵ الهام میرزا خانی

قبول شدگان این کانون ازمورخه ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ لغایت ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ به مدت ۳ ماه برای ثبت نام فرصت دارند و می بایست ضمن به همراه داشتن مدارک ذیل به محل کانون وکلای دادگستری استان مرکزی واقع در اراک، خیابان هپکو، انتهای خیابان امام حسین (ع)، روبروی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، کد پستی ۳۸۱۸۱۷۸۱۹۳ جهت ثبت نام مراجعه نمایند؛ در غیر این صورت به منزله انصراف تلقی و کانون وکلای دادگستری استان مرکزی در این خصوص اتخاذ تصمیم خواهد نمود.

مدارک موردنیاز:

  • ۱. اصل و فتوکپی تمام صفحات شناسنامه؛
  • ۲. اصل و فتوکپی کارت ملی؛
  • ۳. ده قطعه عکس رنگی ۴×۳؛
  • ۴. اصل و فتو کپی مدرک تحصیلی از قبیل (کارشناسی حقوق ،حقوق قضایی، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا سطح ۲ حوزه)؛
  • ۵. اصل و کپی مصدق کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم مخصوص آقایان.